Віртуальная выстава па выніках музейна-педагагічных заняткаў "Дзе жыве Прыгажосць!"

Верасень - гэта першы крок у восень. І ён дорыць усім новыя моманты ў жыцці. Гэта як першы крок у нешта новае і нязведанае. Гэты месяц таксама з'яўляецца адпраўной станцыяй для падарожжа ў свет таямнічага, у МІР ВЕДАЎ.

Важным аспектам дзейнасць музейшчыка з'яўляецца асвета і адукацыя. Шмат гадоў у музеях нашага горада, у рамках праграмы музейнай педагогікі, праводзяцца заняткі па розных тэмах: па археалогіі, па гісторыі роднага горада, па біялагічнай разнастайнасці прыроды і жывёльнага свету, этнаграфіі і інш. Музейныя заняткі ў Мастацкай галерэі таксама сталі неад'емнай часткай жыцця музея . Праводзяцца яны з адной мэтай, пазнаёміць нашых наведвальнікаў з нечым новым і цікавым, распавесці пра каштоўнасць музейных калекцый, прышчапіць любоў і павагу да мастацтва і культурнай спадчыны нашай краіны, нашага горада.

Віртуальная выстаўка "Дзе жыве Прыгажосць!» Прадастаўляе магчымасць нашым наведвальнікам зірнуць на творчасць вучняў, створаных падчас музейна-педагагічных заняткаў. Працэс стварэння творчай працы вельмі цікавы і захапляльны. На занятках мы пішам карціны фарбамі, малюем на шкле, выразаем гравюры на лінолеўме, працуем на самым сапраўдным друкаваным станку аналагу друкаванага станка, на якім працаваў сам Францыск Скарына, а таксама асвойваем тэхніку вырабу рэплік з экспанатаў, прадстаўленых у пастаяннай экспазіцыі галерэі. Выстава аб'яднала індывідуальныя здольнасці, фантазію і творчасць нашых гасцей. Да нас з задавальненнем прыходзяць людзі рознага ўзросту: дзеці, студэнты і дарослыя.

Будзем рады зноў і зноў бачыць вас у сценах Мастацкай галерэі, дзе жыве прыгажосць. Бо ніхто нас так не натхняе на новыя здзяйсненні, як нашы любімыя і таленавітыя наведвальнікі.