Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў. Пленэр графікі 2017г.

Напярэдадні святкавання 500-годдзя беларускага кнігадрукавання ў Полацку прайшоў першы ў Беларусі пленэр друкаванай графікі "Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах Сучасны мастакоў ». Па выніках пленэра быў выдадзены каталог "Пленэр 2017", з якім можна азнаёміцца ​​на нашым сайце ў раздзеле

«Бібліятэка»

Прыемнага прагляду!

Пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў».

З 24 жніўня ў Полацку пачаў сваю працу пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў», які прымеркаваны да 500- годдзю беларускага кнігадрукавання. У гэтым годзе Полацк стаў асноўнай старонкай у святкаванні юбілею беларускага кнігадрукавання. Пленэр графікі ўнясе свой уклад ва ўмацаванне іміджу Полацка як гістарычна значнага горада з багатай культурай і духоўнасцю. Пленэр арганізуе Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік і Саюз мастакоў Беларусі.