Міжнародны дзень аховы дзяцей. Штогадовы майстар-клас.

Міжнародны дзень абароны дзяцей - гэта Сусветнае свята! Штогод Мастацкая галерэя чакае юнае насельніцтва горада ў сябе. У сцен галерэі, на адкрытым паветры, праходзіць майстар-клас па напісанні сюжэтнай фрэскі, якая вядзе да вытокаў духоўнай культуры палачан. Менавіта ў Полацку знаходзіцца самы старажытны храм, які быў распісаны па задуме i загаду святой Еўфрасінні Полацкай.

Майстар-клас дазваляе пазнаёміцца ​​з майстэрствам старажытных мастакоў, а таксама з музейнай экспазіцыяй «Сценапіс XII -XIX стст. Спаскага храма ў Полацку ». Музейная экспазіцыя знаёміць з гісторыяй стварэння храма, жыццём і дзейнасцю Святой, з мудрасцю хрысціянскай веры, закладзенай у сюжэтах фрэсак, якія пакрываюць сцены самага старажытнага храма нашай краіны.
Дакраніцеся да таямнічаму мінуламу сваёй радзімы.
Чакаем Вас 1 чэрвеня з 12.00 да 14.00