Выстаўка "Пушкінская тэма ў графіцы Мікалая Прадзеіна». Са збору музея-запаведніка А. С. Пушкіна

У Мастацкай галерэі Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка Пушкінскі запаведнік прадставіў выставу са збору музея - «Пушкінская тэма ў графіцы Н. П. Прадзеіна».

Мікалай Прадзеін - скульптар, графік, паэт. У фондах Пушкінскага запаведніка прадстаўлена больш за 340 графічных работ мастака. Сярод іх серыі «Пушкін», «Пісьменнікі-казачнікі», «Партрэты рускіх пісьменнікаў», а таксама ілюстрацыі да твораў А. С. Пушкіна: «Яўген Анегін», «Маленькія трагедыі», «Капітанская дачка», «Барыс Гадуноў», «Медны коннік».

Экспазіцыю выставы ў Мастацкай галерэі складалі выразныя чорна-белыя ілюстрацыі да двух творах вялікага класіка - раману ў вершах «Яўген Анегін» і паэме «Медны коннік», выкананыя ў 2015-2016 гг.