«Сустрэчы ў раяля». Музычныя вечара ў Мастацкай галерэі 2014-2016гг.

Мастацтва - гэта ўсёабдымная форма духоўнага і эмацыянальнага жыцця чалавека і выдатна, што музычныя сустрэчы праходзяць у Мастацкай галерэі. Што ў цёплай і паэтычнай атмасферы гучаць творы рускай і замежнай класікі.

Серыя музычных вечароў «Сустрэчы ў раяля», дзякуючы ініцыятару і вядучай усіх канцэртаў Алы Мацвееўны Сініцынай, з 2014 года дазволіла пашырыць рамкі музейна-эстэтычнай дзейнасці галерэі і дала магчымасць нашым наведвальнікам пачуць і даведацца шмат цікавага пра музыку і яе стваральнікаў, пазнаёміцца ​​з гісторыяй музычнага мастацтва. Працяг такога плённага творчага супрацоўніцтва з выкладчыкамі і навучэнцамі Наваполацкага музычнага каледжа будзе спрыяць нараджэнню і адкрыццю новых талентаў на полацкай зямлі.